Funkcja serwera multimediów w każdej sieci

Serwer multimediów korzysta z oprogramowania „Twonky Server 8”. Współpracuje z każdym odtwarzaczem sieciowym zgodnym z DLNA i UPnP AV.

Odtwarzacz muzyki z wbudowaną pamięcią w połączeniu z przetwornikiem USB

Soundgenic może być wykorzystany jako odtwarzacz sieciowy zgodny z PCM i DSD, z wbudowanym serwerem, jeśli zostanie podłączony do DAC USB (przetwornika wolnostojącego lub odtwarzacza CD, wzmacniacza czy wzmacniacza słuchawkowego z odpowiednim wejściem).

Aplikacja „fidata Music App” do sterowania muzyką z sieci

Sterowanie wybranym odtwarzaczem i odtwarzanie muzyki zapisanej na Soundgenic przy użyciu naszej aplikacji „fidata Music App”
  • Shortcuts (Skróty): Skróty do muzyki na serwerze
  • Server area (Strefa serwera): Pokazuje muzykę na serwerze
  • Playlist area (Strefa playlist): Pokazuje playlisty
  • Controller (Sterowanie): Steruje odtwarzaniem muzyki

*Obraz pokazuje wygląd ekranu iPada

fidata Music App to komfortowe zarządzanie muzyką w sieci domowej z intuicyjnym interfejsem

fidata Music App to wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja do zarządzania muzyką, zgodna ze standardem OpenHome, opracowana przez fidata Japan.

Interfejs użytkownika, zaprojektowany od podstaw w celu maksymalizacji komfortu użytkowania, umożliwia wiele więcej niż tylko wybór utworów – użytkownik może dowolnie przełączać się między serwerami i odtwarzaczami. W połączeniu z Soundgenic HFAS1 tworzy system do zarządzania plikami audio w sieci oraz pozwala na zmianę ustawień tych urządzeń nie wymagając osobnego komputera.

Przykładowy ekran z iPada

Wsparcie standardu OpenHome

Aplikacja jest w pełni zgodna ze standardem OpenHome, dzięki temu może współpracować ze wszystkimi urządzeniami OpenHome, jak i odtwarzaczami UPnP AV i DLNA.

Elastyczny interfejs użytkownika z wyjątkową funkcjonalnością

Aplikacja ma elastyczny interfejs użytkownika, który pozwala na wybór utworów korzystając z rożnych gestów, takich jak puknięcia, przytrzymania czy operacji przesuń-upuść.
Można dowolnie ustawiać rozmiar okładek i przesuwać granicę między dwoma wyświetlanymi panelami (kiedy korzystamy z aplikacji z aplikacji na tablecie w położeniu poziomym), a ustawiany wygląd ekranu pozwala użytkownikom innych aplikacji na natychmiastową przesiadkę, ponieważ będą korzystać z interfejsu, z którym czują się komfortowo.

Używanie aplikacji w trybie wielu okien

Ciesz się muzyką przeglądając internet lub czytając ebooka.

Wersja iOS

Wersja Android

Szybkie przełączanie między wieloma serwerami i odtwarzaczami

Aplikacja pozwala na błyskawiczne przełączanie między serwerami pozwalając użytkownikom na korzystanie z muzyki zapisanej w wielu miejscach.
Można również przełączać się pomiędzy różnymi odtwarzaczami bez konieczności opuszczania głównego ekranu.

Wybieranie ścieżek z wyprzedzeniem i edycja metadanych

Korzystając z interfejsu zgrywania płyt CD można wybrać jakie utwory trzeba zgrać oraz edytować ich metadane, zanim zaczniemy zgrywanie.
Potem można monitorować status zgrywania ikonką aplikacji.

Funkcje powtarzania i odtwarzania losowego

Jeżeli urządzenie OpenHouse wspiera powtarzanie i odtwarzanie losowe playlist, funkcja On Device Playlist (playlista na odtwarzaczu) pozwala na kontynuację odtwarzania nawet po zamknięciu aplikacji.

* Jeśli korzysta się z odtwarzacza sieciowego, który nie posiada takiej funkcji, konieczne jest pozostawienie aplikacji włączonej. W wersji iOS musi być włączona aplikacja i tablet/telefon, w wersji Android, musi być nawiązane połączenie z internetem.

Konfiguracja i sprawdzanie statusu serwera

Jeśli korzystacie z urządzeń z serii HFAS1 można z poziomu aplikacji sprawdzić dane takie jak adres IP, zapełnienie dysku czy aktywny interfejs, a także je modyfikować.

Kopiowanie danych pomiędzy serwerami I zarządzanie plikami zapisanymi na nich

Aplikacja pozwala na kopiowanie przez sieć plików, a także umożliwia importować i eksportować pliki na dyski podłączone do nich przez port USB.

Możliwe jest zarządzanie pojedynczymi plikami jak i całymi folderami. Dodatkowo można zmieniać nazwy plików lub je kasować.

Edytowanie metadanych (tagów) *1

Aplikacja pozwala na edytowanie tagów (metadanych) plików zapisanych na urządzeniu HFAS1. Można zmieniać tagi dla plików WAV, FLAC oraz DSF. Zmiany dokonane na plikach będą widoczne także na innych serwerach i w odtwarzaczach.

*1 Wymagany jest najnowszy firmware dla HFAS1.

Zapisywanie lokalnych playlist z aplikacji fidata na serwerze audio

Zapisuj lokalne playlisty z aplikacji fidata Music App na serwerze muzyki w formacie m3u. Takie playlisty mogą być odczytane i odtworzone przez inne odtwarzacze niż fidata Music App a także przez samą aplikację na innym urządzeniu, korzystając z funkcjonalności playlisty na serwerze.

(1) Zapisz lokalną playlistę jako plik m3u.

(2) Wprowadź nazwę dla playlisty i wybierz serwer, na którym ma być zapisana. Następnie klikni “Upload” aby ją tam zapisać.

(3) Twoja playlista zostanie zapisana jako playlista na serwerze.

Odtwarzaj pliki zapisane na twoim smartfonie lub tablecie korzystając funkcjonalności serwera muzyki wbudowanego w aplikację

Korzystając z aplikacji fidata Music App można odtwarzać pliki zapisane w iTunes (iOS), folderze Music (Android) oraz CD RECO poprzez odtwarzacz sieciowy lub USB-DAC podpięty do serwera fidata (uwaga – ta funkcja jest standardowo nieaktywna).

 

  1. Włącz funkcję Media Serwer na urządzeniu z plikami muzycznymi w iTunes (iOS), folderze Music (Android) lub CD RECO.
  2. Wybierz „To urządzenie” (This device) w panelu serwera, wybierz utwory do odtwarzania i graj tak samo jakby pochodziły z serwera fidata.
[UWAGA] Odtwarzanie muzyki z Apple Music, Google Play Music i innych plików zabezpieczonych cyfrowym podpisem (DRM) nie jest możliwe.