Soundgenic

Sieciowy Serwer Audio

TEST: I-O Data SOUNDGENIC HDL-RAS2T
transport plików/serwer

HighFidelity.pl No. 193

I-O Data Soundgenic HDL-RAS2T to niewielkie urządzenie z wyjściem USB. Jest transportem plików i serwerem w jednym. To znaczy, że może bezpośrednio odtwarzać pliki zgromadzone w jego wewnętrznej pamięci, z dysków zewnętrznych podłączonych do gniazda USB oraz z penrdajwów…

TEST: I-O Data SOUNDGENIC HDL-RA4TB
odtwarzacz plików audio/dysk NAS

HighFidelity.pl No. 190

Znamy tę firmę, znamy. Mimo że po raz pierwszy otrzymujemy urządzenie audio z jej logo (przynajmniej ja o innych nie wiem), to spod ręki ich inżynierów wyszły takie fantastyczne produkty, jak HFAS1-S10U i HFAS1-XS20U, czyli serwery i odtwarzacze plików audio w jednym, firmy Fidata…

TEST: Soundgenic HDL-RA4TB

stereolife.pl

Soundgenic ma swoje plusy i minusy, jednak wydaje mi się, że audiofile wybaczą mu te drugie właśnie ze względu na przystępną cenę i filozofię producenta, który postawił wszystko na jedną kartę – nie streaming, nie kompatybilność z asystentami głosowymi, nie łączność bezprzewodową, nie odtwarzanie stratnych formatów, tylko przesyłanie plików, nawet tych gęstych, do naszego przetwornika w jak najczystszej postaci.

TEST: I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB

hfc.com.pl

Dobry DAC karmiony sygnałem z tego urządzenia zagra pełnym, swobodnym, spójnym, gęstym, rozdzielczym, otwartym, przestrzennym dźwiękiem, któremu niczego nie brakuje i którego słucha się z ogromną przyjemnością. Nie chcę używać określenia „analogowe” brzmienie w stosunku do cyfrowego serwera, ale skojarzenie z brzmieniem źródeł analogowych gdzieś tam w trakcie odsłuchów cały czas krążyło w mojej głowie. W roli NASa dla plików muzycznych HDL-RA4TB także spisuje się bez zarzutu, a brak wentylatora docenią wszyscy, którzy postawią go w pokoju odsłuchowym.

TEST: Serwer muzyczny Soundgenic HDL-RA4TB

avtest.pl

Łatwość obsługi, brak konieczności włączania komputera ani nawet posiadania NAS-a to istotne walory tego rozwiązania. Największą jednak jego zaletą jest oferowana jakość dźwięku – w moim odczuciu wyraźnie lepsza niż w przypadku niewiele tańszych streamerów bezdyskowych. Co więcej, dobry zasilacz liniowy wynosi Soundgenica na poziom naprawdę rasowego transportu strumieniowego – za kwotę stanowiącą drobny ułamek tego, co żądają bardziej znani, renomowani wytwórcy.

Recenzja: I-O DATA Soundgenic HDL – RA4TB

hifiphilosophy.com

Producent oszacowuje, że czteroterabajtowy dysk Soundgenic powinien zmieścić koło dwudziestu tysięcy plików muzycznych jakości DSD (SACD). Tym samym wielokrotnie więcej o jakości CD, co daje takich płyt kolekcję jakichś sześciu tysięcy albumów. Zasadnicza zatem różnica kosztów, nawet jeżeli wersje plikowe są tylko trochę tańsze (a są), a jeszcze więcej zyskujemy w odniesieniu do uwolnionego od płyt obszaru. (Te szafy, te stelaże – nie będą już potrzebne.)

I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB, serwer muzyczny/transport plików

stereoikolorowo.blogspot.com

Japoński I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB to serwer muzyczny i transport plików, który jest na wskroś zaawansowanym źródłem cyfrowym. Dostarcza harmonijny, gęsty, rozdzielczy i przestrzenny dźwięk o wysokim stopniu nasycenia i wyrafinowania. To brzmienie transparentne, gładkie i precyzyjne – o wielu cechach lokujących je w strefach high-endu (choć fizycznie jeszcze tam nie osadzone). Do pełni szczęścia Soungenicowi brakuje jedynie umiejętności streamingu (choć producent deklaruje, że niebawem ubogaci urządzenie w takową funkcję). W ogólnym rozrachunku I-O Data Soundgenic to wyjątkowy transport, który może okazać się nie lada niespodzianką dla Czytelnika – bo dla piszącego te słowa niewątpliwie był!

SOUNDGENIC HDL-RA4TB & HDL-RAS2T


soundrebels.com

Urządzenia Soundgenic można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze jako wysokojakościowy dysk sieciowy (NAS – network attached storage) do przechowywania plików, które będą dostępne dla odtwarzacza sieciowego w tej samej sieci lokalnej. W tym przypadku przy pomocy złącza Ethernet trzeba połączyć się z siecią lokalną. Jako NAS urządzenie pracuje w standardzie DLNA (Digital Living Network Alliance) z protokołem UPnP (Universal Plug-and-Play).

Serwery plików Soundgenic HDL-RA4TB i HDL-RAS2T

audio.com.pl

Soundgenic to marka japońskiej firmy I-O Data, zatem w Japonii odbywa się produkcja. Firma została założona w 1976 roku i jest jednym z większych producentów peryferiów komputerowych w tym kraju.

W 2000 roku I-O Data zaprojektowała swój pierwszy odtwarzacz plików MP3, a w 2005 roku pierwszy serwer kompatybilny z DLNA. 12 lat później ruszył projekt mający na celu wprowadzenie na rynek serwera plików audio, który ujrzał światło dzienne w roku 2016. Mowa o modelu Fidata HFAS1-S10U.

SOUNDGENIC HDL-RA4TB & HDL-RAS2T
hifichoice.pl